אוכל לכלבים קטנים

האם הגור שלך בררן באוכל? האם אתה רוצה לוודא שהוא מקבל את התזונה הטובה ביותר? אם כן, כדאי לך להמשיך לקרוא! ריכזנו כמה מאפשרויות המזון הטובות ביותר עבור כלבים קטנים, החל מאוכל ללא דגנים ועד למזון מיובש. לא משנה איזה סוג של אוכל הגור שלך מעדיף, יש כאן מידע מועיל ומעניין.

בחר את המזון המתאים לכלב הקטן שלך

כשזה מגיע לבחירת המזון המתאים לכלב הקטן שלך, חשוב לזכור שלכלבים מגזעים קטנים יש צרכים תזונתיים שונים מאשר לגזעים גדולים יותר. גזעים קטנים יותר דורשים ריכוז גבוה יותר של קלוריות, כמו גם כמויות קטנות יותר של אוכל. חשוב גם לקחת בחשבון את גיל הכלב שלך, שכן גורי כלבים וכלבים קשישים (senior) דורשים דיאטות שונות מאשר כלבים בוגרים. כדי לוודא שהכלב הקטן שלך מקבל את כל מרכיבי התזונה שהוא צריך, עליך לחפש מזון המיועד במיוחד לגזעים קטנים.

כשאתה קונה מזון לכלב הקטן שלך, חפש מזון המכיל חלבונים איכותיים כגון עוף, עצמות, קמח דגים ושיבולת שועל. חפשו מותג עשיר בויטמינים ומינרלים, כולל חומצות שומן אומגה 3 ואומגה 6 החיוניות לבריאות טובה. כדאי גם לחפש מזון נקי מחומרים משמרים ושאר תוספות שאינן הכרחיות.

חשוב גם לקחת בחשבון את גודל הגרגירים בעת בחירת מזון לכלב הקטן שלך. אוכל קטן יותר מקל על הגור הקטן שלך ללעוס ולעכל את האוכל. מותגים מסוימים מציעים גדלים מיוחדים של אוכל לכלבים שתוכננו במיוחד עבור גזעים קטנים.

לבסוף, עליך תמיד לקרוא את התווית בעיון ולוודא שאתה מבין אילו מרכיבים יש במזון שאתה קונה. הקפד לבדוק את תאריך התפוגה שמופיע על-גבי שק המזון וקנה רק מזון בכמות שמספיקה לחודש או חודשיים בכל פעם. על ידי כך, אתה יכול להבטיח שחיית המחמד שלך מקבלת את המזון הטרי והבריא ביותר האפשרי.

להאכיל את הכלב הקטן שלך

להאכיל את הכלב הקטן שלך יכול להיות קצת אתגר, אבל זה לא חייב להיות מסובך. המפתח לשמירה על הכלב הקטן שלך בריא ומאושר הוא לוודא שאתה נותן לו את האוכל הנכון. לגזעים קטנים יש צרכים תזונתיים ספציפיים, ולכן חשוב להבין איזה סוג מזון יספק להם את התזונה המאוזנת ביותר.

כשאתה בוחר מזון לכלב הקטן שלכם, ודא שהוא מיוצר במיוחד בהתאמה לגודלו ולגזעו. גזעים קטנים דורשים יותר קלוריות לכל קילו מאשר עמיתיהם הגדולים והם כאמור גם זקוקים לגרגירים קטנים יותר. חפש מזון המכיל מרכיבים איכותיים, כולל חלבונים, פחמימות ושומנים.

חשוב לספק את הכמות הנכונה של מזון עבור הכלב הקטן שלך מכיוון שהם עלולים להגיע לעודף משקל במהירות אם הם מואכלים יתר על המידה. כשמדובר בגדלים של מנות, עליך תמיד לעקוב אחר ההוראות על התווית מכיוון שהצרכים של כל כלב שונים.

מעבר למזון הנכון, יש דרכים נוספות לוודא שהכלב מקבל את כל אבות המזון שהוא צריך. הוספת תוספי מזון כמו שמן דגים או גלוקוזאמין יכולה לעזור לשמור על בריאות המפרקים של הכלב ולספק לו אנרגיה נוספת. יש הטוענים שהוספת יוגורט (ללא סוכר) או ביצים (מבושלות) לתזונה הרגילה שלהם יכולה לעזור לספק להם חלבון נוסף, אבל מצד שני, כאשר קונים מזון כלבים איכותי (פרימיום או סופר פרימיום) הכלב למעשה מקבל את כל המרכיבים התזונתיים שהוא זקוק להם.

לבסוף, ודא שאתה מספק לכלב שלך הרבה מים טריים. כלבים בכל גודל זקוקים לגישה למים נקיים בכל עת על מנת לשמור על תפקוד תקין של מערכות הגוף השונות. מעקב אחר משקלו של הכלב שלך חשוב גם הוא, מכיוון שזה יעזור לך לקבוע אם הוא מקבל מספיק מזון או אם הוא זקוק ליותר.

הכר את הצרכים התזונתיים של כלבים קטנים

לכלבים קטנים יש צרכים תזונתיים מאוד ספציפיים, ובדיוק כמו לגזעים גדולים יותר, הם דורשים תזונה מאוזנת. לדעת מה להאכיל את הכלב הקטן שלך הוא המפתח לבריאותו ולרווחתו הכללית.

כלבים מגזעים קטנים זקוקים למזון יחסית עתיר קלוריות ושומן כדי לענות על צרכי האנרגיה הגבוהים שלהם. הוא גם צריך להיות קל לעיכול ולספק ויטמינים ומינרלים חיוניים. חפש מזונות המכילים בשר אמיתי, כגון עוף או דגים, כמו גם דגנים מלאים כגון שיבולת שועל, שעורה ואורז חום. פירות וירקות הם גם מקורות חשובים לויטמינים ומינרלים.

צור תזונה מאוזנת לכלב הקטן שלך

  • שאף לספק איזון בריא של חלבונים, שומנים, פחמימות, ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון בתזונה של הכלב.
  • חשוב לוודא שהמזון מכיל חומצות שומן חיוניות כמו חומצה לינולאית, המסייעת בשמירה על בריאות העור והפרווה.
  • הימנע מכל מזון שמכיל צבעים, טעמים או חומרים משמרים מלאכותיים מכיוון שהם עלולים להזיק לבריאות הכלב.

הבן את החשיבות של מניעת התייבשות

חיוני להבין את החשיבות של מניעת התייבשות בכלב הקטן שלך. התייבשות יכולה להוביל לבעיות בריאותיות חמורות, ואפילו למוות. כלבים קטנים נוטים במיוחד להתייבשות בשל גודלם והעובדה שיש להם יחס שטח פנים למשקל גוף גבוה יותר מכלבים גדולים יותר. כתוצאה מכך, הם מאבדים יותר מים מגופם מאשר כלבים גדולים יותר. כדי למנוע התייבשות, עליך לספק לכלב הקטן שלך שפע של מים נקיים טריים מדי יום, ולוודא שיש לו גישה לצל ומקום קריר למנוחה. בנוסף, עליך להאכיל אותו בתזונה עשירה בתכולת מים כגון שימורים או מזון רטוב. אם הכלב הקטן שלך פעיל בחוץ, ספק לו קערת מים גם בעת הפעילות בחוץ – כדי שיוכל להשיב לעצמו נוזלים בעת הצורך. לבסוף, במהלך חודשי הקיץ החמים, הקפד הקפדה יתרה כדי לוודא שהכלב לא מאבד נוזלים ומתייבש חלילה.

מזון לכלבים קטנים

הימנע ממזונות רעילים לכלבים קטנים

כשמדובר בהאכלת הכלב הקטן שלך, חשוב להיות מודעים לסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים במזונות מסוימים. בעוד שמאכלים מסוימים כמו שוקולד וענבים יכולים להיות רעילים לכלבים בכל הגדלים, ישנם מזונות אחרים שעלולים להיות מסוכנים במיוחד עבור כלבים קטנים.

חשוב להימנע מהאכלת הכלב הקטן שלך במזונות הרעילים הבאים:

  • אבוקדו: אבוקדו מכיל חומר רעיל בשם פרסין, שעלול להיות מסוכן לכלבים קטנים אם נבלע בכמויות גדולות.
  • בצל ושום: בצל ושום מכילים תרכובות שעלולות לפגוע בתאי דם אדומים אצל כלבים, מה שמוביל לאנמיה.
  • קפה, תה וחומרים ממריצים אחרים: קפאין וחומרים ממריצים אחרים יכולים להיות מסוכנים עבור כלבים קטנים, ולגרום לתסמינים כמו אי שקט, קצב לב מוגבר ואפילו הקאות.
  • אלכוהול: אלכוהול יכול להיות רעיל ביותר עבור כלבים קטנים, מה שמוביל לתסמינים כמו הקאות, קשיי נשימה, תרדמת ואפילו מוות.
  • אגוזי מקדמיה: אגוזי מקדמיה מכילים רעלן שעלול לגרום לחולשה ושיתוק בכלבים קטנים אם הם נבלעים בכמויות גדולות.
  • ענבים וצימוקים: ענבים וצימוקים נקשרו לאי ספיקת כליות בכלבים בכל הגדלים.
  • מזון המכיל עובש: מזון עובש יכול להכיל רעלים שעלולים לגרום לבעיות בריאותיות חמורות בכלבים בכל הגדלים.

ודא שאתה מרחיק רעלים פוטנציאליים אלה מהכלב הקטן שלך כדי להבטיח את בריאותו ובטיחותו. עם תוכנית תזונה נכונה, תוכל לשמור על הכלב הקטן שלך שמח ובריא!

קנה את המזון המתאים לכלב הקטן שלך

כשזה מגיע לקניית המזון המתאים לכלב הקטן שלך, חשוב לעשות את המחקר שלך. מותגים וסוגי מזון שונים מציעים רמות שונות של תזונה ויכולים להכיל מרכיבים שונים. הקדש זמן לקרוא תוויות ולהשוות את התוכן התזונתי של כל מוצר לפני ביצוע הרכישה.

שקול לחפש מזונות שתוכננו במיוחד עבור גזעים קטנים, מכיוון שהם יכולים לספק תזונה מיטבית לגור שלך. בעת בחירת מזון, חפש מזון המכיל בשר אמיתי כמרכיב עיקרי והימנע מאלה עם תוצרי לוואי, חומרי מילוי או חומרים משמרים מלאכותיים. כמו כן, בדוק שהמזון מיועד לקבוצת הגיל של הכלב שלך. מזון גורים צריך להיות שונה ממזון למבוגרים, ומזונות למבוגרים צריכים להיות מתוכננים במיוחד עבור כלבים מבוגרים. לקבלת האפשרות הבריאה ביותר, בחר מזון טבעי או אורגני לכלבים במידת האפשר.

תן חטיפים בריאים לכלב הקטן שלך

לכל כלב מגיעים חטיפים, אבל חשוב לוודא שהחטיפים שאתה נותן לכלב הקטן שלך בריאים ותזונתיים. חטיפים צריכים להינתן במתינות וצריכים לפצות על לא יותר מ-10% מצריכת הקלוריות היומית שלהם.

הנה כמה טיפים להכנת חטיפים בריאים לכלב הקטן שלך:

• בחר חטיפים חטיפים עשירים בחלבון ודלים בשומן, למשל מכבד מיובש בהקפאה.

• הימנע מחטיפים מעובדים עם מרכיבים מלאכותיים, חומרים משמרים או סוכר.

• שקול להכין חטיפים תוצרת בית באמצעות מרכיבים טריים ובריאים כמו פירות, ירקות, דגנים ובשרים דלי שומן.

• הימנע מהאכלת הכלב הקטן שלך בשאריות מהצלחת.

• אילוף: השתמש בחטיפים כפרס כדי לתגמל על התנהגות טובה.

• שים לב לסימנים כדי לדעת מתי להפסיק לפנק את הכלב (סימנים כמו עלייה במשקל, הקאות או שלשולים בהחלט יכולים להעיד שהחטיפים לא טובים לו).

בעזרת חטיפים בריאים לכלב הקטן שלך, תוכל לעזור לו להיות מאושר ובריא.

עקוב אחר משקל הכלב הקטן שלך

מעקב אחר משקל הכלב הקטן שלך חשוב לבריאותו ולרווחתו הכללית. גזעים קטנים רבים נאבקים עם עודף משקל, לכן חשוב לוודא שאינך מאכיל אותם יתר על המידה. כלל אצבע טוב הוא לבסס את כמות המזון שאתה נותן לגור שלך על גודלו. כלבים קטנים צריכים לאכול בערך 3/4 כוס עד כוס וחצי של מזון יבש ליום. ניתן גם לבדוק את משקלם באופן קבוע ולהתאים את כמות המזון שהם מקבלים בהתאם לגודלם ורמת הפעילות שלהם. נדגיש שוב שמומלץ לעבור למזון איכותי יותר שתוכנן במיוחד כדי לענות על הצרכים התזונתיים של גזעי כלבים קטנים. בדרך זו, אתה יכול להיות בטוח שהגור שלך מקבל את החומרים המזינים שהם צריכים מבלי שתצטרך לדאוג מהאכלת יתר.

איפה קונים אוכל לכלבים קטנים?

אנחנו מציעים לך להיכנס לאתר של אניפט ולהתרשם ממגוון האפשרויות הרחב ומהמחירים הנוחים של מזון לכלבים:

https://www.anipet.co.il/cat/104

לא בטוח אם הכלב שלך נחשב "כלב קטן"?

לצורך ההמחשה הרשימה הבאה היא של גזעי כלבים קטנים: שיצו, צ'יוואווה, קבליר קינג צ'ארלס ספניאל, פומרניאן, פקינז, ג'ק ראסל טרייר, פאג סיני, תחש, פודל טוי, מלטז.

המאמר נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מתי צריך לעשות אבחון פסיכודידיקטי?

אבחון פסיכודידקטי הוא כלי חשוב להבנת הקשיים הלימודיים והרגשיים של ילדים. האבחון משלב בין אבחון פסיכולוגי לדידקטי, ומספק תמונה מקיפה על מצבו של הילד. הבנת

מתי כדאי להתקין מרקיזה?

מרקיזה היא פתרון מצוין להצללה ולהגנה מפני תנאי מזג האוויר המשתנים. היא יכולה להוסיף ערך פרקטי לבתים פרטיים, עסקים ומבנים ציבוריים. נבחן כאן את הזמנים

מתי עסק צריך שירותי מזכירות?

ניהול עסק הוא אתגר מורכב הדורש שילוב של מיומנויות רבות. אחד המרכיבים הקריטיים להצלחה של כל עסק הוא ניהול יעיל של המשימות היומיומיות והשירותים הניהוליים.