איגרוף תאילנדי

איגרוף תאילנדי

איגרוף תאילנדי הינו תורת לחימה מיוחדת הנלמדת בחוגים שונים. הלימוד הנ"ל הינו מורכב וכולל גם אימוני כושר גופני מפרכים. התרגולים המגוונים מעניקים לגוף את מסות השרירים וסיבולת לב והריאה הנדרשים לתחרויות הללו. שני היסודות הללו מעניקים לכל לוחם ומתאמן את היכולת הפיזית והגמישות הרבה הנדרשת. מתחם כושר מספק את המקום והאמצעים לאימוני הכושר והלחימה הנ"ל.

איגרוף תאילנדי – איך מתנהל?

תורת הלחימה הזאת הגיעה, מתאילנד, ותחילתה היא בלוחמת חיילים ולוחמים שנעשתה מעל גבו של פיל. בהמשך היא עברה ללוחמת קרקע והתפתחה רבות עם אימוץ תרגילים מגוונים נוספים. משם היא נדדה לארצות רבות בעולם והגיעה אף לישראל. הלוחמים משתמשים בכל הגפיים להכאת היריבים ולהתגוננות. אמנות הלחימה מתירה כמעט את כל הפעולות למעט פגיעה בחלציים ובאשכים, נגיחה בפנים והכאה בגב. בישראל מותר להשתמש גם במרפקים, בקלינצ'ים מרחוק. הניצחון מגיע לאחר נוקאאוט או מוענק בהחלטת שופט, בדרך כלל, לאחר סיום מועד הקרב החוקי. היות ומדובר בתורת לחימה מורכבת, הרי, שיש צורך ללמוד אותה תחת הדרכת מאמן מקצועי ובצוותא עם מתאמנים אחרים. כל מי שרוצה ללמוד את הנושא יכול לעשות זאת לצורך תחביב אישי ולשיפור יכולות גופניות הנוצרות במהלך תקופת הלימודים. אחרים הרוצים להגיע לתחרויות חייבים להשקיע רבות בנושא עד כדי כך שהם, לרוב, הופכים את הנושא בתקופה הזאת, ולעיתים, אף לאחריה, למרכז החיים.

לאורך האימון עצמו, כל מתאמן משפר את היציבות, את יכולת העמידה ללחצים ולקבלת מכות וחבטות, את היכולת להשיב מהלומות חזרה ועוד. השיפורים הינם פיזיים אבל גם תורמים נפשית לכל אחד. כמו כן, חלק חשוב במהלך האימונים הם תרגולים משלימים במכשירים שונים.

לימוד איגרוף תאילנדי

מומלץ להתאמן אצל מאמן כושר בעל מתחם, המספק שירותים מקיפים לאנשים פרטיים הרוצים באימוני כושר אישיים – וגם למתאמנים בלוחמת איגרוף תאילנדי. הוא מספק שירות לספורטאים המעוניינים להשיג הישגים אישיים בתחרויות שונות אבל גם לאנשים אשר רוצים לשדרג את מבנה גופם, לתרגל עצמם לאחר פציעות ומחלות שונות, לשפר איכות חייהם וליהנות מעצם העיסוק בפעילות גופנית זאת.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

בעיות אינסטלציה נפוצות שאפשר להימנע

גילוי בעיות אינסטלציה נפוצות והבנת אופני המניעה שלהן יכולים לחסוך זמן וכסף. כמו כן, בחירה נכונה של שירות אינסטלציה מתאים לפרויקט שלך היא מפתח להצלחה. 

בעיות אינסטלציה נפוצות שאפשר להימנע

גילוי בעיות אינסטלציה נפוצות והבנת אופני המניעה שלהן יכולים לחסוך זמן וכסף. כמו כן, בחירה נכונה של שירות אינסטלציה מתאים לפרויקט שלך היא מפתח להצלחה.