יועץ תזונה וכושר

יועץ תזונה וכושר

יועץ תזונה וכושר משלב שתי תורות יחד כדי לסייע למתאמנים להשיג תוצאות מקסימאליות בכל סיטואציית אימון. הצורך בכושר גופני טוב חיוני בכל מצב ולכל אחד. תזונה נכונה חיונית תמיד, אבל בעת משטר אימונים לשיפור הכושר הגופני, אף יותר. תהליך בניית גוף ופיתוח סיבולת לב ריאה מביא את הגוף למצבים רגישים ולעיתים, מותחים את יכולתו עד לקצה, ותזונה נכונה עוזרת לו לעמוד בלחצים הללו. במתחם כושר ניתן להתאמן אצל מאמן כושר אישי שדואג אף לתזונה מתאימה.

יועץ תזונה וכושר – שילוב הכרחי

בחדר כושר מתרגל המתאמן מספר נושאים. ראשית הוא משפר את היכולת האירובית שלו, ובנוסף, מחזק את כל שרירי הגוף. בין לבין הוא מתרגל תרגילי גמישות, יציבות ועוד. במהלך האימונים הנמתחים על תקופה ארוכה נפרד הגוף משכבות שומן הנמצאות בו ובמקביל בונה את השרירים. בעת הזאת, נזקק הגוף לתפריט עשיר ומגוון המאפשר לו להתמודד בהצלחה בלחץ המופעל, ובנוסף, מונע ממנו לקרוס או להיפגע. גם פגיעה מינורית או קטנה יכולה לשבש תהליך ואף לעצור אותו לתקופת מה. בכך, נפגע רצף האימון והמשימה שעומדת לפני הלקוח מתעכבת.

נדגיש כי אנשים מגיעים לחדר כושר למטרות שונות: החל מחיטוב הגוף, בניית מסות שריר, שיפור סיבולת לב ריאה, הורדה במשקל, שיפור ההתמודדות לאחר טראומות ומחלות ועוד. כמו כן, תזונה נכונה משפיעה רבות  על התוצאות המתקבלות, לעיתים יותר מאשר ביצוע התרגילים השונים, וגם עקב כך יש לקבוע את המינונים הנכונים. ככלל מומלץ לצרוך את כל אבות המזון במינון הנכון. בין היתר פחמימות, חלבונים ושומנים. בנוסף, יש להקפיד על שתיית מים כל העת. אין זה מספיק לקבוע את התפריט, כי צריך גם לקבוע מתי אוכלים. אבות המזון העיקריים הינם החלבונים והפחמימות. החלבון הוא אב המזון הבונה את השריר והפחמימות מסייעות בחידוש מאגרי האנרגיה בגוף. יש מזונות שרצוי לאכול לפני אימון, ויש לאחריו. ויש המתאימים בשני המקרים. תפריט המיועד למתאמנים קובע איזה סוגי מזונות יש לצרוך במיידית, לאחר אימון, לאחר כשעת אימון, לפני אימון חדש וכדומה.

מתחם אימוני כושר מאורגן עם יועץ תזונה מומחה

מומלץ להתאמן במתחם כושר אשר הינו בעל תשתית מקצועית המאפשרת קבלת שירות מקיף לכל מתאמן. יש בו את כל מכשירי הכושר הנדרשים וציוד נלווה אחר לכל משימת תרגול נדרשת. כן, יש יועץ תזונה וכושר אישי מיומן אשר מסוגל להעביר שיעורים לכל נזקק ברמת מקצועית גבוהה מאוד.

יועץ תזונה ספורט

יועץ תזונה ספורט מספק את התפריט הנדרש לכל מתאמן בתקופת אימוני הכושר. ייעוץ לתזונה נכונה חשוב תמיד וחשיבותו אף עולה בעת הזאת. בעת האימונים מאמצים המתאמנים את גופם רבות, ולעיתים, עד קצה הסיבולת שלהם. מתחם אימוני הכושר הינו בעל תשתית מתאימה לפעילותו וכוללת מאמני כושר אישיים, וכן, יועצי תזונה העובדים בצמוד. התנהלות נכונה על פי הכללים המוצעים על ידי המומחים תתרום להישגים משמעותיים.

יועץ תזונה ספורט – יש מה ללמוד ממנו

רבים מגיעים לאימונים אינטנסיביים מסיבות רבות. יש הנכספים להורדת משקל והעלאת מסת שרירים במקום קפלי השומן שבגוף, יש נשים הרוצות לחטב את גופן, קיימת פעילות ספורטיבית המתבצעת לאחר טראומות, מחלות, פציעות ועוד, יש הרוצים לנהל חיים ספורטיביים תקינים – והמשמעת הכרוכה באימונים אישיים מסייעת להם לעמוד במשימה החשובה הזאת, ניתן למצוא ספורטאים הרוצים לאמן את גופם היטב על מנת להכשירו להתמודדויות ספורטיביות משמעותיות בעת תחרויות. במצב כזה, כל שיפור בשנייה במהירות אצן, או כל שיפור של ק"ג בהרמת משקולות חשוב, ולרוב, נעשה לאחר אימונים רבים הנעשים בתדירות שבועית רבה. יש חשיבות לאימון נכון אשר לא יגרום לפציעות בשריר, ברצועות, במפרקים ועוד. כך או כך, נדגיש כי תזונה נכונה משתלבת בכל התהליך.

מה כוללת תזונה נכונה? אבות המזון העיקריים הם החלבונים שנועדו לבניית שרירים, הפחמימות שתורמות ליצירת אנרגיה בגוף והשומנים. מבניהם ובעת אימוני כושר, יש חשיבות מרבית לחלבונים וכדאי לצרוך אותם במינון נכון לפני אימונים ואחריהם, והוא הדין לגבי פחמימות. בנוסף, יש חשיבות לכמויות לפני ואחרי, לסוג המזון שיש לצרוך מיד לאחר האימון ולסוג המזון לאחר כשעה, לפני האימון וכדומה, כמו גם לשילוב של סוגי מזונות. את האלמנטים הללו, ואחרים נוספים, יש להתאים ספציפית לגבי כל אחד בהתאם למשקלו, לגילו, לתרגילים שהוא עושה, לכמות המאמץ, לתדירות ועוד. בעידן המודרני כל תורת התזונה הנ"ל הינה סמי מדעית ונקבעת על פי קריטריונים שונים הנבחרים על פי מחקרים רבים. תזונאי מומחה יודע לנתח כל מצב ולהכין תכנית מותאמת לכל אחד ספציפית. מאמן כושר אישי והתזונאי עובדים בשיתוף פעולה ומייעצים לכל לקוח.

יועצי תזונה ספורט בייעוץ צמוד

היות וניהול חיים ספורטיביים נעשה לאורך תקופה ארוכה יש צורך לארגן את נושא התזונה היטב. זאת, על מנת שכל צרכי המתאמן יסופקו ומאידך שלא יישאר רעב ויתחיל לאכול בין הארוחות כמויות מיותרות שלא לצורך. במתחם כושר מקפיד יועץ תזונה ספורט מקצועי על כל הנושא הנ"ל הקפדה יתרה.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

ספק כוסות וצלחות חד פעמיים למסעדות

פוסט זה בבלוג חוקר את הביקוש הגובר לכוסות וצלחות חד פעמיות בתעשיית המסעדות. הוא מדגיש את היתרונות שהמוצרים החד-פעמיים מציעים, כולל עלות-תועלת, נוחות ותפקידם בשיפור