כיצד לשתות מים בצורה אפקטיבית לפני ובמהלך אימון

מים  

בגוף של כל אחד מאתנו יש כמות גדולה של מים ואנו אמורים לשמור על רמה נכונה של מים כדי לשמור על בריאותנו. זו הסיבה שהרופאים ומומחי בריאות נוספים מסבירים לציבור מהי כמות המים שהם אמורים לשתות בכל יום וזאת על פי סוג הפעילות היום יומית שלהם. קיים הבדל מהותי בהמלצות אם מדובר באדם שנמצא כל היום במשרד ממוזג ועובד מול המחשב לעומת אדם שעובד עבודה פיסית בשמש היוקדת לאורך כל היום. 

מעבר לכך יש צורך בהתאמת כמות המים לפעילות הגופנית וזאת בהתאם לסוג הספורט שמבצע כל מתאמן. מי שנוסע לדוגמה על אופניים חשמליים מבזבז פחות אנרגיה ומאבד כמות פחותה של מים מאשר אדם שרוכב על אופני כביש או שטח. עם זאת גם הוא אמור להיות בבקרה פנימית על כמות המים בגופו ולדאוג לכך שלאורך כל היום הוא יאזן את כמות המים על ידי שתיה מרובה בהתאם לצורך של הגוף שלו. 

איבוד מים מהגוף 

במהלך אימון קליל, כל אדם מאבד אחוז אחד מכמות המים בגופו ולכן איכות האימון שלו פוחתת בחמישה אחוז אם הוא לא מוסיף את כמות הנוזלים שהוא איבד. אך אם הוא מבצע אימון אינטנסיבי כמו אירובי או אימון כוח, הוא עלול לאבד כחמישה אחוז מכמות המים בגופו והדבר עלול לפגום בשלושים אחוז מאיכות האימון שלו. 

הנחיות לשתיית נוזלים 

ההנחיה למתאמנים היא להקפיד על שתיית שתי כוסות מים כשעתיים לפני המועד המתוכנן של האימון. כמו כן יש לשתות כוס מים נוספת כחצי שעה לפני תחילת האימון. פעולות אלו יעניקו לגוף את האפשרות לבצע אימונים מאסיביים כשיש להם עודף של מים בגוף.

בנוסף לכך במהלך האימון חשוב לתת לגימות קטנות בכל פרק זמן מסוים וכך להוסיף נוזלים למאגר הקיים. חשוב לשתות בכל פעם כמות קטנה ולא ליצור מצב של כמות עצומה של מים שהגוף אינו מסוגל לספוג בבת אחת. ככל שהאימון הוא עוצמתי יותר, כך יש צורך בשתיית כמות גדולה יותר של מים מעת לעת. 

השתייה העקבית של המים חשובה לשמירה על מסת השריר בגוף ולכן ההמלצה היא לשתות מים בלבד ולא משקאות ממתוקים, מוגזים וכו' אלא במקרים חריגים. 

בחירה של אימונים ספורטיביים

כל אדם  מודע לחשיבות הרבה של אימונים ספורטיביים עבור בריאותו ולכן יש אנשים רבים שמתאמנים באופן קבוע בכל יום או כמה פעמים בשבוע. כיוון שלא תמיד מדובר באימונים קלים ולא תמיד שעות האימון נוחות עקב אילוצים שונים, חשוב שכל אדם יבחר את סוג הספורט שהוא אהוב עליו וכך זה יתבצע בכיף גדול.

האפשרויות הן אימונים לבד כמו הליכה או ריצה, אימונים בחדר כושר, אימונים עם מדריך כושר אישי בפארק, שחייה בקאנטרי קלאב ועוד. 

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מתי צריך לעשות אבחון פסיכודידיקטי?

אבחון פסיכודידקטי הוא כלי חשוב להבנת הקשיים הלימודיים והרגשיים של ילדים. האבחון משלב בין אבחון פסיכולוגי לדידקטי, ומספק תמונה מקיפה על מצבו של הילד. הבנת

מתי כדאי להתקין מרקיזה?

מרקיזה היא פתרון מצוין להצללה ולהגנה מפני תנאי מזג האוויר המשתנים. היא יכולה להוסיף ערך פרקטי לבתים פרטיים, עסקים ומבנים ציבוריים. נבחן כאן את הזמנים

מתי עסק צריך שירותי מזכירות?

ניהול עסק הוא אתגר מורכב הדורש שילוב של מיומנויות רבות. אחד המרכיבים הקריטיים להצלחה של כל עסק הוא ניהול יעיל של המשימות היומיומיות והשירותים הניהוליים.