10 אתרים פחות מוכרים, קצרים, קלים ובחינם

10 אתרי תיירות

ארמון האמיר פעור

סמוך לצומת וואסט שבצפון רמת הגולן, נחבא ארמונו של שליט האזור מן המאה ה-19. השליט הבדואי השכיל לחיות בשלום עם שכניו בדרוזים והצ'רקסים אך בנו שירש את שטחי הכפר נקלע לחובות ונאלץ למכור קרקעותיו. באותם ימים, חיפשו היהודים ליישב את אצבע הגליל, לרכוש קרקעות ולעבדם. על חלק גדל מקרקעותיו של האמיר הוקמו הקיבוצים דן, דפנה, שאר היישוב ועוד רבים באזור.

נקיקי יפתח

ברכס הרי נפתלי, ממש סמוך לקיבוץ יפתח נחבאת שמורת טבע קטנה וייחודית. השמורה, שבעבר שימשה במחצבה לסלעי גיר משמרת תופעת טבע של נקיקים וסדקים בתוך הסלע העתיק ואנחנו יכולים לקדת לנקיקים, לטפס חזרה וליהנות מ"לונה פארק" טבעי. באביב המקום מתמלא צבעים ופריחה מדהימה יחד עם שקדיות, אלונים ואלות עתיקים. מומלץ מאוד לטיולי משפחות ולילדים.

חומות העיר עכו

בהליכה על חומות העיר העתיקה נחשפים נופי העיר העתיקה. מסגד אל ג'זאר, כנסיות ושרידים מהעיר הצלבנית והעות'מנית- זו שנבנתה על חורבותיה ושולטת בנוף כיום. הים מלווה אותנו לכל אורך הדרך כמו גם הכרמל, מפרץ חיפה והגליל המערבי.

חוף אכזיב-ראש הנקרה

הליכה קצרה ומהנה על חוף הים הצפוני ביותר בארץ. שרידי העיר העתיקה שישבה באכזיב יתגלו בדרך, איים יפים בים התיכון, שחפים ועופות מים, שפני סלע וצדפים רבים.

חורבת דנעילה

בלב הגליל העליון, בתחילתו של נחל שרך נחבא כפר קדום שתושביו עסקו בחקלאות ובעיקר ביצור שמן זית. נתגלו מתקנים חקלאיים, בורות מים, בתי בד ומבני מגורים. את כל היופי הזה מלווה חורש ים תיכוני המשרה צל נעים ואוירה נהדרת. המסלול קצקצר ומומלץ למשפחות עם ילדים. בסיומו גן משחקים קטן ופינת פיקניק שקטה.

עין נשוט

לא רחוק מקצרין, בין יובליו של נחל משושים נחבא כפר יהודי מתקופת המשנה והתלמוד. השריד המרשים ביותר הוא בית הכנסת של הכפר שנותר חרב ושומם. באביב מתמלא האזור פריחה מרהיבה בשלל צבעים.

דיר עזיז

בית כנסת נוסף, גם הוא בן כ-1600 שנה נתגלה סמוך ליישוב כנף שבדרום רמת הגולן. בית הכנסת יפיפה ומולו ניתן לשכשך בבריכת המעיין שנובע בין שכבות הבזלת.

נבי יושע

צומת יושע, זה שממש מול מצודת כח משמרת את שם הכפר העתיק בו קבר קדוש ואתר קבורה שהתפתח בעקבותיו. השיעים המתואלים מאמינים שבמקום קבור יהושע בן נון והכפר הפך למקום עליה לרגל. מדרום למצודה נכנסים בקטע קצקצר שהוא חלק משביל ישראל ויורדים למתחם הקבר ולמסגד. נוף עמק החולה נשקף ממש מולנו.

נבי שועייב

ממש מעל העיר טבריה נמצא קברו של הנביא הקדוש ביותר לעדה הדרוזית, שועייב- המזוהה עם יתרו- חותן משה. האתר נחבא מאחורי כפר זיתים שברמת ארבל ובו שרידים עתיקים המיוחסים לצלאח א-דין שנלחם ממש כאן והביס את הצלבנים בימי הביניים. בשעות אחר הצהריים, הנוף הנשקף לבקעת ארבל, המצוק והכנרת עוצר נשימה.

שביל התנ"ך

על רכס הגלבוע, מתפתל כביש המשולט לכתף שאול. מהחניון יותא שביל קצר ויפה לנוף מדהים על עמק יזרעאל, המקום בו נלחמו שאול ובניו בפלישתים, שם גם נפלו והובסו. הסיפור יפיפה והנוף עוד יותר.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

ספק כוסות וצלחות חד פעמיים למסעדות

פוסט זה בבלוג חוקר את הביקוש הגובר לכוסות וצלחות חד פעמיות בתעשיית המסעדות. הוא מדגיש את היתרונות שהמוצרים החד-פעמיים מציעים, כולל עלות-תועלת, נוחות ותפקידם בשיפור